HOGVORTS
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

HOGVORTS

Something weird is going on? Isn't that our school motto?
 
PrijemPortalLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Rearview

Ići dole 
AutorPoruka
Gatorix McLaggen
Important Wizard
Gatorix McLaggen


Broj poruka : 156

Novčanik
Galeona u novčaniku:
Rearview Barl25/100Rearview Barempty2  (5/100)
Sikla u novčaniku:
Rearview Barl30/16Rearview Barempty3  (0/16)

Rearview Empty
PočaljiNaslov: Rearview   Rearview Icon_minitimeNed Okt 10 2010, 16:51

"I looked in my rearview
And now I don't see you"



Divan citat za pocetak divnog dnevnika (svako od nas je pomalo egoista). Zapravo, u njemu je sadrzano sve o cemu cu pisati, a to je osvrt na prosle dogadjaje i moj sopstveni stav prema svemu tome (ne, ovo nije filozofija). Ne mogu da pisem o carobnjackom svetu, da izmisljam neke gluposti i sl. Bolje ovako, pa kome se svidja-svidja, za one druge me bas briga. Uostalom, niko vas nije naterao da otvorite temu. Elem, za "opcinjene" citatom, rec je o pesmi "VidiNazivMogDnevnika" od najbolje "pevaljke" Anastacia-e (Vendi, nemo' da se uvredis, ne govorim o domacoj sceni). Ali da se vratimo na dnevnik...

Imam tako mnogo stvari koje bih napisao (i koje cu napisati, svakako ne sve sad), ali ne znam od cega da pocnem. Tako da, nemojte se cuditi ako sve bude nabacano i bez nekog reda. Pisacu onako kako mi sta padne na pamet. Bitno je samo da ne pisem na ugro-finskom sa mandarinskim naglaskom, a za stil... pa, koga je uopste briga? Ako nekoga jeste, zatvorite dnevnik, za vas je ovog trenutka zavrsen (mada, u ovakvim situacijama niko ne poslusa ono sto je receno. Napravicu malu digresiju, i ilustrovacu to jednim primerom: Pri ulasku na sajtove "neprikladne sadrzine" obicno iskoci prozorce sa tekstom "WARNING: This website contains explicit adult material.
You may only enter this website if you are at least 18 years of age..." Onda pise enter i leave... Poenta je da niko maloletan (cast izuzecima) nikada nije kliknuo na leave. Nisam se setio nicega manje perverznog. Nadam se da vam je jasnije o cemu govorim...). Razumeli smo se? Dooobro, idemo dalje...

Evo, vec sam se izgubio i ne znam o cemu da pisem. Hmmmm... a, da. Setio sam se.
Dakle, tema broj 1:

Posto broj clanova eksponencijalno raste, moguce je da ce se neko zapitati kako je neko moderator (od pre nekoliko dana i admin, sto nisam primetio do malo pre) sa 50ak postova, kao ja. Ovo me zapravo uvodi u pricu o mom istorijatu iliti biografiji na ovom forumu. Za nestrpljive, broj postova je tako mali jer je ovo moj drugi profil, ali o tome malo kasnije.
Dosao sam na ovaj pljeskavica kao Gatorix negde u 2009. Ne mogu da vidim kad, jer kao sto sam vec rekao, ovo mi je drugi profil, a prvi vise ne postoji. Bio sam NN... paaa, dugo... Ne secam se vise, davno je to bilo. Onda je izvesni Alastor (ako se dobro secam) koji ne postoji vise, smislio reality show, prvi na forumu, Survivor. Tu sam nekom srecom pobedio, ali to i nije toliko bitno koliko cinjenica da sam tada upoznao bolje neke clanove (pozdrav Mari i Stefu). I da skratim pricu, od tada sam upao u forumsko drustvance. Svasta sam radio. Bio profesor, maticar, prvi pisac, autor drugog reality show-a, cak i direktor jedno vreme... A onda zbog nekih ljudi mi je odjednom pukao film i otisao sam sa foruma. Da preko leta nisam licno upoznao Maru, mislim da se nikad ne bih ni vratio. No, "I came back", ali trt milojka, doziveo sam da mi izbrise profil jedan idiot, osoba No 1 zbog koje sam napustio pljeskavica, cije ni ime ne spominjem (planirao sam da pisem posebnu temu o smradovima, otom-potom). Pronaci ce se vec... Onda sam se ponovo vratio i to je sve, otprilike.

Ako se setim jos necega dopunicu. Za sada, to bi bio uvod u moj rearview.

Ne mogu vise da pisem. BolU prsti. Imam i ja dusu. Ajd' zdravo.
Gatorix







Nazad na vrh Ići dole
Gatorix McLaggen
Important Wizard
Gatorix McLaggen


Broj poruka : 156

Novčanik
Galeona u novčaniku:
Rearview Barl25/100Rearview Barempty2  (5/100)
Sikla u novčaniku:
Rearview Barl30/16Rearview Barempty3  (0/16)

Rearview Empty
PočaljiNaslov: Re: Rearview   Rearview Icon_minitimePon Okt 11 2010, 14:57

Hi again!

Vidim da vecina clanova koji pisu dnevnik ubaci neku slicicu koja predstavlja korice dnevnika ili sta vec. Evo i mog:

[You must be registered and logged in to see this image.]

Ne bavim se patetikom i nisu mi potrebna srculenca, cvetici, avioni, kamioni... Sveska je sveska, bez obzira na korice, kao sto covek moze biti dobar (npr.), bez obzira na prvi utisak koji odaje o sebi. Ako smo tu vrlo bitno cinjenicu shvatili, mozemo dalje.

Pre nego sto stvarno pocnem da pisem, ilustrovacu naziv dnevnika jednom zanimljivom slicicom na koju sam naleteo:

[You must be registered and logged in to see this image.]

Morate se udubiti u problematiku da biste shvatili smisao. Vecini ne preporucujem zbog rizika od eksplodiranja mozga uzrokovanog prevelikim razmisljanjem. Ne zelim da budem odgovoran.

Prvi unos u dnevnik je bio vrlo blag, bez direktnih prozivanja. Vreme je za glavno jelo, jer dnevnik i pisem da bih rekao svoje misljenje o svemu i svakome. Kome se to ne svidja, ko se oseca potencijalno ugrozenim i vec unapred zna da ce biti isprozivan/a, a to mu/joj smeta, moze da napusti stranicu. Postoji komanda back, kombinacija alt+f4 i sl. Meni se broj pregleda uvecao za jedan, nista vise od takvih osoba mi ni ne treba. Very Happy

Imam gomilu materijala za danas, mnogo tema, da prosto ne znam odakle da pocnem. Najbolje od pocetka, jel da?

Pa da krenemo. Sinoc mi je Lauren rekla kako se nasla prozvanom u mom dnevniku. U normalnim okolnostima, to mi ne bi znacilo nista, jer dnevnik ne pisem da bih rekao kakvo je danas vreme, sta sam doruckovao i sl. Pisem ga... iz vec par puta pomenutih razloga (vidi gore). Ali, ta njena izjava me zainteresovala jer nisam mogao da se setim da sam je spomenuo u bilo kom kontekstu. Trazio sam joj da mi napise u kom delu se pronasla, i evo sta sam dobio kao odgovor:


Citat :
[19:08:15] @ Lauren A. Swanepoel : " A onda zbog nekih ljudi mi je odjednom pukao film i otisao sam sa foruma." iii, ovo - "(planirao sam da pisem posebnu temu o smradovima, otom-potom)".

I dalje mi nije bas najjasnije, ali nema veze. Mozda jeste bilo malo razmazeno s njene strane sto je ostavila onaj komentar na ono moje pismo (ko razume, shvatice, ko ne razume... zar jos citate?), ali to nije nista lose. U krajnjem slucaju mozda sam i ja pogresio tad. Bilo pa proslo, treba brinuti o sadasnjosti, ne o proslosti, osim kada se gleda u rearview Wink

Idemo dalje... Prosli put sam pisao nesto o svojoj proslosti i sticanju tzv. popularnosti na pljeskavici. Steff mi je ukazao na vrlo bitan faktor koji je na to uticao jos pre Survivor-a, a to je pobeda u (prvom?) kvidickom kupu. Bila su to lepa vremena... Anyway, hvala Stefu na osvezavanju pamcenja.

Sledeca tacka "dnevnog reda" su novajlije. Kad svi pisu o njima onda i ja sebi dajem pravo na to. Mada, nisam bas kompetentan po tom pitanju, jer me dugo nije bilo. Ali, dovoljno sam pametan da primetim ono sto su primetili i drugi pametni ljudi ovde, a to je da novajlije teze samo da budu u centru paznje, ponasaju se kao da su na pljeskavici 10 meseci a ne 10 dana, prave se pametni, slihtare su i dupeuvlakaci, i to u naprednom stadijumu (ali o tome malo kasnije)... Muka mi je od toga, ne mogu da sirim temu. Sto bi moja profesorka srpskog rekla: "Imate dva-tri motiva, sad ih sami razvijajte." Za sve detaljnije informacije, pogledajte Marin dnevnik (evo Maro reklamiram te... Ne znam da li znas za poslovicu "pamti pa vrati", ali ako ne znas, upravo si saznala... nemoj da bude posle da ti nisam rekao Very Happy)

Sinoc sam bio besposlen pa sam citao neke dnevnike metodom slucajnog uzorka. Jao, kakvih sam se gluposti samo nagledao. Gramatiku necu ni da komentarisem, to je tek tragicno, ali nije od sustinske vaznosti u ovoj situaciji. Samo, dok smo kod gramatike, pozdravio bih Glumija kod kojeg nisam naisao ni na sta pogresno napisano. Ali kakve gluposti pojedinci pisu, to je nestvarno. Prosto neverovatno. Samo da stanes, gledas, i pitas se da li taj neko ko je to pisao normalan. Mrzi me da pisem pojedinacno o svakom, ali rado cu to uciniti drugom prilikom, kad mi ponestane materijala (sada ga, hvala bogu i VASOJ GLUPOSTI, ima u izobilju). Nisam citao dnevnike koji se baziraju na avanturama i izmisljotinama. To mi je dosadno, i ne zelim da komentarisem. Kome je zabavno-zabavno. Meni nije. Naravno, cast izuzecima koji stvarno po mojoj proceni imaju fantasticne dnevnike. Tu bih pre svega izdvojio Maru, zatim Stefa i Peru, kao i Glumija ciji je dnevnik vrlo originalan i uvrnut na neki skroz cool nacin (da ne ulazim sad u dublju analizu). Ali, koliko samo ima plagijata na temu Marinog dnevnika! Povraca mi se kad vidim tako nesto. Ljudi, budite iole originalni ili nemojte uopste pisati. Tacka!

Za sledecu temu bih prvo citirao Maru. Nisam otkupio autorska prava, ali verujem da nece imati nista protiv.


Citat :
Da se ja pitam - adresa ovog foruma bila bi: [You must be registered and logged in to see this link.]
A znate zasto? - Zato sto je ovde svi svakome nabijaju pod nos, ovde svako zeli da je u centru paznje - ovde svako zeli da sa svakim bude u super odnosima, niko ne zeli da se zamera.

Upravo je tako. Citav proces uklapanja u drustvo se bazira na ovome, a kako se broj clanova stalno povecava, slihtanje je sve cesca pojava. Ne bih da se ponavljam, ali i od toga mi se povraca. Pokazacu to i na primeru, na koji sam naleteo sinoc:

Citat :
Natally Umbridge je se pridružio čatu Ned 10 Okt - 19:34
[19:34:33] Natally Umbridge : Caos...
[19:34:37] Natally Umbridge : ♥️♥️
[19:34:39] @ Lauren A. Swanepoel : Caos..
[19:35:28] Natally Umbridge : Sta radite?
[19:35:34] Milan Lupin je se pridružio čatu Ned 10 Okt - 19:35
[19:35:38] Milan Lupin : cao\
[19:35:40] Milan Lupin : ljudi
[19:35:47] Milan Lupin : ja kod druga na interentu
[19:35:53] Milan Lupin : jedva sam ga nagovorio..xD
[19:36:07] Milan Lupin : ostacu jos 5 min..xD
[19:36:11] Natally Umbridge : Milan Lupin ♥️
[19:36:13] Milan Lupin : pa kako ste svi???
[19:36:20] Natally Umbridge : Ajde na skype
[19:36:20] Milan Lupin : e jel bilo sudjenje
[19:36:21] Natally Umbridge : zacas
[19:36:22] Natally Umbridge : xD
[19:36:23] @ Gatorix McLaggen : moze jedno pitanje milane?
[19:36:31] Milan Lupin : e ali ja sam kod druga procitaj
[19:36:33] Milan Lupin : da
[19:36:50] @ Gatorix McLaggen : zasto mislis da bi nas zanimalo da si kod druga na netu? -.-"
[19:37:08] Milan Lupin : yato sto cu biti ovde
[19:37:11] Milan Lupin : samo na 5 min
[19:37:15] Isabela McLaggen : xddd
[19:37:18] Natally Umbridge : Milan Lupin, pm
[19:37:27] @ Gatorix McLaggen : to apsolutno objasnjava stvari
[19:37:40] @ Lauren A. Swanepoel : [19:36:50] @ Gatorix McLaggen : zasto mislis da bi nas zanimalo da si kod druga na netu? -.-" -
[19:37:48] Natally Umbridge : xD
[19:37:51] Milan Lupin : a i da neki ljudi nebi mislili da imam interenet interent
[19:37:53] Milan Lupin : psoto ga nemam
[19:38:13] Natally Umbridge : Milan Lupin, pm
[19:38:20] @ Lauren A. Swanepoel : [19:37:51] Milan Lupin : a i da neki ljudi nebi mislili da imam interenet interent - sta da imas?
[19:38:38] Natally Umbridge : xD


Par napomena: Sve gore navedeno je apsolutno citirano. Medjutim tekst je formatiran da bi se istakli bitni delovi, a neke poruke koje ne uticu na smisao su izbacene.

Dakle u gore navedenom primeru jasno se istice Milanova glupost i Natally-na sposobnost dupeuvlacenja, koja bas i nije prosla ovog puta. Milanov tekst nije potrebno naglasavati, jer glupost prosto isijava i uocljiva je "na prvi pogled". Njeni delovi su naglaseni, da bi se uocio kontrast. Naime, imamo dve etape:

Prva, u kojoj se ona ponasa prema Milanu kao najbolja drugarica (salje mu srculenca, podrzava ga u njegovim nebulozama...), i

druga, u kojoj je najednom "opcinjena" njegovom gluposcu kao i ostali na chatu, sto pokazuje smajlijem xD, koji za svaki slucaj pise dva puta (jer od viska glava ne boli), i kojim najednom menja misljenje kako bi "porasla" u ocima starih clanova, u ovom slucaju Lauren i mene. Proces menjanja misljenja "KakoVetarDuva" ilustrovan je u Marinom dnevniku. Zainteresovani, skoknite.

Nisam hteo da pisem o Milanu i njegovim glupostima, jer je vec napunio stranice mnogih dnevnika, moze da se desi da postane poznat zbog toga. Ali, prosto je neizbezna tema. Na primer, koja je poenta Fame game-a? o.- No comment!

Ne bih dalje, da ne preteram. Moram nesto da ostavim i za sledeci put. Hteo sam da pisem o lepsim stvarima i o onom malom broju osoba koje mi nesto znace ovde, ali ovi drugi su nepresusni izvor. Obecavam, bicete i vi spomenuti uskoro. Do tada, cao.

Gatorix

Nazad na vrh Ići dole
Gatorix McLaggen
Important Wizard
Gatorix McLaggen


Broj poruka : 156

Novčanik
Galeona u novčaniku:
Rearview Barl25/100Rearview Barempty2  (5/100)
Sikla u novčaniku:
Rearview Barl30/16Rearview Barempty3  (0/16)

Rearview Empty
PočaljiNaslov: Re: Rearview   Rearview Icon_minitimeUto Okt 12 2010, 14:55

Danas stvarno nemam vremena, ali ne mogu da ne napisem nesto, jer kao sto Stef rece, cim vidim da su 2-3 osobe pisale dnevnik, osetim potrebu da i ja napisem nesto u svom (nije bas tako ali sustina je ista Very Happy).

[You must be registered and logged in to see this image.]

Surova realnost. Nazalost, sve cesca pojava na pljeskavici. Za one koji ne shvataju "sta je pisac hteo da kaze", na pljeskavici je tada bilo cak 9 clanova, ali nikoga nije bilo na chatu. Razgovarao sam s Glumijem na tu temu i misljenja nam se uglavnom poklapaju. E sad, ostaje misterija: da li niko ne ulazi na chat jer ne zeli da bude prvi i da ceka, ili je to zbog toga sto oko 80% razgovora pokvari neki idiot, nametljivac, dupelizac itd? Po mom misljenju, bice da je ovo drugo, ali jos nije "naucno dokazano". Da se razumemo, odmah posle "uslikavanja SlikeVidiGore" otisao sam na chat (moram da se ogradim od tragaca dlake u jajetu).

To bi bilo sve za ovaj put. Nije bog zna sta, ali se nadam da ce koristiti necemu. Pozdrav.
Gatorix


Nazad na vrh Ići dole
Gatorix McLaggen
Important Wizard
Gatorix McLaggen


Broj poruka : 156

Novčanik
Galeona u novčaniku:
Rearview Barl25/100Rearview Barempty2  (5/100)
Sikla u novčaniku:
Rearview Barl30/16Rearview Barempty3  (0/16)

Rearview Empty
PočaljiNaslov: Re: Rearview   Rearview Icon_minitimePet Okt 15 2010, 17:13

Hello diary!

Evo me opet posle krace pauze.
Za danas sam mislio da pisem o lepsim temama. Neki ljudi zasluzuju da budu spomenuti i u lepom kontekstu.

Prvo, Laurence mi je skrabao po dnevniku:

"Iskreno,ja se ne logujem na chat,samo jer nema nikoga.."

Znaci, to je problem? Pa ako tako razmislja vecina clanova, onda nije ni cudo sto je chat uglavnom prazan. Mislim da biste trebali da porazmislite o tome jos jednom... Ovo je samo savet, da se razumemo.

Dalje, video sam da Pera planira da napravi novi HH. Apsolutno sam ZA! Prijavljujem se 100%! Odavno nisam ucestvovao ni u jednom show-u. Krajnje je vreme da to ucinim.

Prosli put sam govorio o glupostima novajlija kroz analizu prototipa (uf, sta napisah sad?!). Anyway, nisu svi isti... Stoga, pohvalio bih Ivanu Potter, naseg najnovijeg clana, zato sto NE dosadjuje, NE namece se, NE slihta se itd (bar ja to nisam primetio)... Ivana, to je veeeeliki plus... Keep up the good work Very Happy

I dalje redovno citam pojedine dnevnike (Marin, Perin, drugog Pere, Steffov, Glumijev, Lujkin...). E kad smo kod Lujke, rekla mi je da je spomenem. Svakako sam to planirao, posto je dugo nisam video ovde (do danas) Very Happy Uglavnom, da se ne raspisem sad, ti znas sta o tebi mislim (sve najbolje). I, samo da te podsetim, ja sam iz Sapca. Tako da, kad god ti sledeci put padne na pamet da me to pitas, pogledaj ovde Wink

Iiii jos jedna stvar... Sutra cu verovatno ponovo otvoriti temu "mozgalice" (ideju mi je takodje dala Lujka). Vi "stariji" znate da je to moja uza specijalnost i jedna od mojih omiljenih zanimacija ovde. Pa, ko voli nek' izvoli! Very Happy

P. S. Obicno kad napisem nesto u dnevnik, procitam to da vidim na sta lici. Ovo mi deluje malo smesno (u negativnom smislu) i glupo. Tako da mislim da je bolje da se ja vratim na one neugodnije, ali svakako zanimljivije teme sledeci put. Morate priznati da mi "leze" bolje. 3:)



Nazad na vrh Ići dole
Gatorix McLaggen
Important Wizard
Gatorix McLaggen


Broj poruka : 156

Novčanik
Galeona u novčaniku:
Rearview Barl25/100Rearview Barempty2  (5/100)
Sikla u novčaniku:
Rearview Barl30/16Rearview Barempty3  (0/16)

Rearview Empty
PočaljiNaslov: Re: Rearview   Rearview Icon_minitimePon Okt 18 2010, 16:58

Bicu vrlo kratak. Pre svega, zelim da napomenem da nemam pojma za pojedine clanove da li su na pljeskavici par dana ili par meseci, niti me to zanima. Nisam bio na pljeskavici jedno vreme, i ne znam ko se kada registrovao. Tako da, ako se mozda pronadjete uvredjenim sto sam vas nazvao novajlijama a tu ste nekoliko meseci, zabole me donji deo ledja.

Druga stvar, primecujem da me pojedinci ignorisu. Nemojte da pomislite da cu da kukam jer "MeneNikoNeVoli", cak mi i odgovara. Bolje da mi se ne obracate nego da me smarate. I uopste me ne zanima ako se neko ljuti zbog bilo cega sto sam napisao. Svako ima pravo da izrazi svoje misljenje. Zasto bih ja bio izuzetak?

I samo jos jedna stvar. Video sam dole prilozeni "odlomak", i, sto bi GH rekao, "da nije tuzno, bilo bi smesno". Uostalom, pogledajte i sami:


Citat :
[18:26:05] @ Gloomy Hilton : Baj. ♥
[18:26:07] Harry Lestrange : Jel neko video mog druga?
[18:26:14] Harry Lestrange : Drako Melfoya?
[18:26:19] Harry Lestrange :
[18:26:19] Isabela McLaggen : ćaos Gloomy
[18:26:32] Isabela McLaggen : treba neko da očisti pljeskavica xD
[18:26:39] Isabela McLaggen : "očisti"
[18:26:43] Harry Lestrange : ??
[18:26:46] @ Steffan Ravenclaw : Ne Hari
[18:26:48] @ Steffan Ravenclaw : On je pogino
[18:26:56] Nadja McLaggen : na chatu je -.-'
[18:26:58] Nadja McLaggen : si ti corish
[18:27:09] Harry Lestrange : Drako Melfoy
[18:27:13] Nadja McLaggen : tako je steff
[18:27:14] Nadja McLaggen : xDD
[18:27:14] Harry Lestrange : Javi seee
[18:27:19] Nadja McLaggen : kooo
[18:27:22] Harry Lestrange : a shto je poginuo?
[18:27:29] Harry Lestrange : Drako MelfoyDrako MelfoyDrako MelfoyDrako MelfoyDrako MelfoyDrako MelfoyDrako Melfoy
[18:27:32] Nadja McLaggen : zamljooo javi e hariju poteruuuuuuuuu
[18:27:33] @ Gatorix McLaggen : -.-"
[18:27:41] @ Steffan Ravenclaw : Hari...previse je znao
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Rearview Empty
PočaljiNaslov: Re: Rearview   Rearview Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Rearview
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
HOGVORTS :: Dnevnici-
Skoči na: