HOGVORTS
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

HOGVORTS

Something weird is going on? Isn't that our school motto?
 
PrijemPortalLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Lovely Merylin..

Ići dole 
AutorPoruka
Leslie Burke
Gryffindor Head
Gryffindor Head
Leslie Burke


Broj poruka : 2073

Novčanik
Galeona u novčaniku:
Lovely Merylin.. Barl25/100Lovely Merylin.. Barempty2  (5/100)
Sikla u novčaniku:
Lovely Merylin.. Barl30/16Lovely Merylin.. Barempty3  (0/16)

Lovely Merylin.. Empty
PočaljiNaslov: Lovely Merylin..   Lovely Merylin.. Icon_minitimePet Jun 11 2010, 21:02

Everything happens for a reason..
E, pa, to shto se desi dok sam u Hogwarts shkoli, od pochetka do kraja mog zhivota, stavicu na papir.

Life isn't about the number of breath's you take, it's about the moment's which take your breath away.

Mislim da bih mogla pocheti...:]


[You must be registered and logged in to see this image.]


Poslednji put izmenio Lauren A. Swanepoel dana Sre Sep 29 2010, 21:31, izmenio ukupno 5 puta
Nazad na vrh Ići dole
Leslie Burke
Gryffindor Head
Gryffindor Head
Leslie Burke


Broj poruka : 2073

Novčanik
Galeona u novčaniku:
Lovely Merylin.. Barl25/100Lovely Merylin.. Barempty2  (5/100)
Sikla u novčaniku:
Lovely Merylin.. Barl30/16Lovely Merylin.. Barempty3  (0/16)

Lovely Merylin.. Empty
PočaljiNaslov: Re: Lovely Merylin..   Lovely Merylin.. Icon_minitimePet Jun 11 2010, 21:34

Dolazak na Hogwarts



"Hajde, pozhuri, zakasnicemo!", vikala je moja drugarica.. "Ne bi zhelela da zakasnish prvi dan shkole?" , rekla je, dok joj je na licu titrao smeshak. "Tako sam uzbudjena!", rekla sam. "najzad su me primili u Hogwarts shkolu! Ne mogu da verujem!" , govorila sam ushiceno i sa pomalo divljenja. Dok sam se pakovala [uz pomoc moje drugarice Anne], razmishljala sam o svemu shto ce se mozhda desiti, i kako cu ja reagovati. "Bice teshko", rekla sam tiho. I Anna je znala, kao i ja, da sam ulazak u takvu shkolu nije bio lak, a kamoli gradivo koje nas tamo cheka. "Prva prepreka koju treba da savladam jeste upoznavanje sa drushtvom koje ce biti uz mene dok sam na Hogwartsu"..."Da li ce me prihvatiti? A ako me odbace? ako nisam dovoljno inteligentnta da se merim sa njima?", brinula su me mnoga pitanja.. Ubrzo sam saznala mnoge odgovore. Kada sam doshla na Hogwarts, prvo sam upoznala dva dechaka.. To su bili Petar McLaggen i Nicholas Lestrange. Gledali smo se nekoliko minuta, svi pomalo uplasheni, uzbudjeni, ali i jako radoznali..Niko nije znao shta nas sve cheka u buducnosti.."Cao, ja sam Lauren. Za prijatelje - Angie", prva sam probila led. "Petar. Za vas slobodno Pera" , rekao je jedan od dechaka. "Nicholas..Aa, mozhete me zvati i Nick", rekao je drugi dechak. Obojica su bili lepi. Bili su na prvi pogled jako razlichiti - jedan je imao braon, a drugi plavu kosu. Nick je, kako mi se chini, bio vishi od Pere, ali ni Petar nije zaostajao. Josh pomalo stidljivi, razmenili smo nekoliko osmeha, a onda je nastala tishina. Mada, kako se kazhe: "Tishina je znak da nailazi bura".. Tako je i bilo. Kada smo se malo oslobodili, pocheli smo da se polako opshirnije upoznajemo, a teme su se nizale jedna za drugom. Odjednom se kroz hodnike chuo pomalo jeziv glas: "dodjite u dvoranu za razvrstavanje".. Odmah smo znali - bilo je to vreme da saznamo kojoj kuci pripadamo. Bilo je mnogo dece, i svi su zheljno ishchekivali trenutak kada ce otkriti kojoj kuci pripadaju. Nas troje smo bili medju poslednjima. Doshao je red i na mene. Stavila sam sheshir za razvrstavanje na glavu. Takozvani 'leptirici' u stomaku su poleteli. Neko vreme sam chekala dok se nije zachuo nama poznat glas. Da, zhelja mi se ostvarila! rech koju je sheshir izgovorio bila je: GRYFFINDOR. Najzad.. Bilo mi je jedino zhao shto su Pera i Nick razvrstani u razlichite kuce. Pera je bio u Ravenclaw-u, dok je Nick bio u Slytherinu. Chinilo se da su bili zadovoljni, stoga mi nije bilo preterano krivo. "Ma, vidjacemo se mi i druzhiti, bez obzira na to u kojoj smo kuci, zar ne?" , upitala sam, plasheci se negativnog odgovora. "Svakako!" rekli su, maltene istovremeno. Pozdravili smo se, a onda je svako otishao u svoju spavaonicu. Ubrzo sam i zaspala. Surta me cheka naporan dan...


Poslednji put izmenio Lauren A. Swanepoel dana Sre Sep 29 2010, 20:52, izmenio ukupno 3 puta
Nazad na vrh Ići dole
Leslie Burke
Gryffindor Head
Gryffindor Head
Leslie Burke


Broj poruka : 2073

Novčanik
Galeona u novčaniku:
Lovely Merylin.. Barl25/100Lovely Merylin.. Barempty2  (5/100)
Sikla u novčaniku:
Lovely Merylin.. Barl30/16Lovely Merylin.. Barempty3  (0/16)

Lovely Merylin.. Empty
PočaljiNaslov: Re: Lovely Merylin..   Lovely Merylin.. Icon_minitimeSub Jun 12 2010, 13:57

Sticanje novih prijateljstava



"Dobro jutro" , probudio me je nezhan glas. Chinilo mi se kao da sam ga ranije negde chula. Kada sam otvorila ochi, ugledala sam nasheg glaveshinu. Bila je to jedna jako nezhna i umiljata osoba. Sanja Potter-Lupin. Osmeh joj nije silazio sa lica. Ustala sam vrlo lako, jer nisam zhelela da vreme tracim na spavanje. Toliko toga je trebalo videti, nauchiti, iskusiti.. Kada smo vec svi bili na nogama, polako smo krenuli ka Velikoj Sali na doruchak. Ponovo sam srela ona dva draga dechaka od sinoc. Petra i Nicholasa. Pozdravili smo se, a onda je svako otishao za svoj sto. Sela sam pored jedne devojchice. Zvala se Dajana, bar tako sam chula kad ju je drugarica dozivala. Dok smo doruchkovali, polako smo se svi uponali i vishe se niko nije stideo.. Osmotrila sam Veliku Salu, a kao da nisam ni svesna da se ovo stvarno deshava. Naprosto nisam mogla da verujem. Bilo je puno stolova i svaki je bio ogroman. Svaki sto predstavljao je zasebnu kucu. jedan sto bio je odvojen za profesore, a jedan za radnike na Hogwartsu. Trpeze su bile pune kojechega. Sve je bilo izvrsno. Glasine su bile tachne.. Vilenjaci se zaista trude da sve bude savrsheno..I bilo je.. Kada smo zavrshili sa jelom bilo je vreme da chujemo raspored obaveznih predmeta, a kasnije da odaberemo izborne. Lista obaveznih perdmeta izgledala je ovako:


Herbologija
Astronomija
Letenje i kvidich
Cini
Napici
Istorija Magije
Odbrana Od Mracnih Vestina [OOMV]


Chasovi su bili vikendom, a radnim danima su se odrzhavala takmichenja, razne aktivnosti. kasnije sam otishla do oglasne table da proverim koji sve izborni predmeti postoje od ove godine. Na dnu oglasne table, nalazio se spisak izbornih predmeta:


Briga O Magijskim Stvorenjima [BOMS]
Prouchavanje Normalaca
Preobrazhavanje
Mitovi i Legende..


Dalje nisam ni morala da chitam, bila sam sigurna shta cu da izaberem. "Da, to cu." , pomislila sam. Oduvek sam zhelela da saznam neshto vishe o Normalskim porodicama, kako oni zhive i kako se snalaze bez Magije.. Stoga, predmet prouchavanje Normalaca chinilo se kao idealna prilika da se moja zhelja ostvari. Dok sam zadivljeno gledala u slova na papiru, jedna devojka prishla je i nasmeshila se. "Birash izborni?", upitala me je. pogledala sam je, i chinilo mi se da je kao osoba sasvim OK. "Aha. Vec sam izabrala..", odgovorila sam. "Joj, izvini, nisam se predstavila..Ja sam Jane. Jane Corinne Mayflower", rekla je, nasmeshivshi se. "ma, nema veze, ni ja tebi nisam rekla ime", chinilo mi se da je jako zanimljiva osoba. "Lauren Meyers", dodala sam. Pitala me je da se malo proshetamo po Hogwartsu, poshto su u toku slobodne aktivnosti. "Naravno, zashto da ne?" , rekla sam, pa smo krenule. Upoznale smo dosta ljudi, prichale o svemu i svachemu. Bila je iz ravenclaw-a, ali ni njoj ni meni nije smetalo shto smo u razlichitim kucama. Dok smo sedele na klupi ispred Hogwartsa, prishla nam je jedna devojka, malo visha od mene, ali ne mnogo. "Zdravo" , rekla je. "Mogu li da sednem sa vama?" upitala je. "Naravno" , rekle smo Jane i ja. "Ja sam Amy Lestrange. Chini mi se da mi sa vama nece biti dosadno. Vazhite za dve vrlo zanimljive osobe, koje ne prichaju gluposti, zar ne?", prasnule smo u smeh sve tri. I Amy je bila iz Ravenclaw-a.. nas tri smo se lepo sprijateljile i nije nam bilo dosadno. Shta vishe, nismo ni imale pojma da je vec vreme za ruchak. Na putu do velike sale desilo nam se neshto neobichno. Ispred nas je izletelo neko chudno stvorenje. Vrisnule smo. "Nebojte se, nece vam nishta", zachuo se glas. Iz oblizhnjeg grmlja, izashao je jedan smedjokosi dechak. "Izvinite ako sam vas uplashio, igrao sam se sa njim" , rekao je. "Ja sam Steffan Ravenclaw" , dodao je. Kada smo doshle do daha, i mi smo se njemu predstavile, a onda smo se svi zajedno nasmejali ovom, naizgled potpuno nebitnom trenutku.


Poslednji izmenio Lauren A. Swanepoel dana Sre Sep 29 2010, 20:54, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Leslie Burke
Gryffindor Head
Gryffindor Head
Leslie Burke


Broj poruka : 2073

Novčanik
Galeona u novčaniku:
Lovely Merylin.. Barl25/100Lovely Merylin.. Barempty2  (5/100)
Sikla u novčaniku:
Lovely Merylin.. Barl30/16Lovely Merylin.. Barempty3  (0/16)

Lovely Merylin.. Empty
PočaljiNaslov: Re: Lovely Merylin..   Lovely Merylin.. Icon_minitimeUto Jun 15 2010, 22:13

Prva Iskrena Ljubav


~Taj dan za mene je bio poseban. Moja drugacica [koju sam takodje upoznala lutajuci Hogwartsom] Ana Weasley i ja dogovorile smo se da odemo do Diagon Aleje da pokupujemo neke stvarchice koje su nam potrebne [a i nepotrebne jer smo bile kupoholicharke]. Dok smo shetale Diagon Alejom, sluchajno sam se zakucala sam se u jednog dechka. "Joj, izvini", rekla sam, nevidevshi njegovo lice. "Ma u redu je.", pogledala sam ga, a on se osmehnuo. Zagledala sam se u njegove ochi. Imao je predivne ochi boje kestena. Onda se malo uozbiljio "uzgred, zovem se Nicholas. Nicholas Ravenclaw", dodao je. Onda sam se trgla i ja se njemu predstavila.."Laurem Meyers, mada svi me zovu Angie, valjda po mojoj majci" . "Lepo ime" , rekao je. Ana je pochela tiho da se smeje, ali ipak smo je chuli. Pogledali smo u nju a ona je samo rekla "idem ja...o...ovaj, treba da se nadjem sa drugaricom...bice vama lepshe bez mene.."... "Ana, gde cesh?!" , uzviknula sam. "Vidish da vam nisam potrebna. Necu da vam drzhim svecu..." Nasmejala se i otrchala.."aff..Luda je skroz, nemoj joj zameriti" , obratila sam se Nicholasu. On se samo osmehnuo i pitao me da li bih mu se pridruzhila u kupovini. Trebalo mu je zhensko mishljenje. "Zashto da ne?", odvratila sam pa smo krenuli. Posle sat vremena shetanja i razgledanja seli smo na oblizhnju klupu da se odmorimo. Prijalo mi je njegovo prisustvo i osecala sam se kao u bajci. Neko vreme smo samo cutali, gledali se. Pogledala sam na sat i setila se da moram na chas iz "Normalaca". "Bilo mi je prelepo sa tobom, ali sad stvarno morm da idem na chas.. Bash mi je zhao. Rado bih ostala sa tobom, ali..." , on me je prekinuo "ma nema veze.. Ionako ja moram da se vidim sa drugom..Petrom, ne znam da li ga znash..", "Ah, znam Perta, kako ne. Pozdravi mi ga puno.", dodala sam. Poljubio me je u obraz. Zacrvenela sam se kao bulka, i mislila sam da cu se istopiti. "Javi mi se, svidja mi se kad sam s'tobom!", dodao je, a onda smo se rastali. Onda sam potrchala do uchionice, jer sam vidno kasnila. Ali, nije me bilo briga.. Najvazhnije mi je bilo da me je poljubio..


Poslednji izmenio Lauren A. Swanepoel dana Sre Sep 29 2010, 21:00, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Leslie Burke
Gryffindor Head
Gryffindor Head
Leslie Burke


Broj poruka : 2073

Novčanik
Galeona u novčaniku:
Lovely Merylin.. Barl25/100Lovely Merylin.. Barempty2  (5/100)
Sikla u novčaniku:
Lovely Merylin.. Barl30/16Lovely Merylin.. Barempty3  (0/16)

Lovely Merylin.. Empty
PočaljiNaslov: Re: Lovely Merylin..   Lovely Merylin.. Icon_minitimeSre Jun 16 2010, 14:29

Prva Iskrena Ljubav
Drugi Deo

~Iduceg jutra probudila sam se sa osmehom na licu. Znala sam da se desilo neshto. Neshto posebno. Ustala sam, na brzinu se obukla, umila i sishla na doruchak. Trazhla sam ga pogledom. Nije bio za stolom Ravenclaw-a. Mislila sam da josh nije doshao, ali u tom trenutku me je neko nezhno zagrlio odpozadi. Okrenula sam se.. Mislim da mi je to bio jedan od najsrecnijih trenutaka. Da, bio je to on. Prelep deshko koga sam upoznala juche. Naslejala sam se.. "Celu noc mislim na tebe. Jedva da sam spavao", rekao je. "Takodje".. Sada sam vec bila sigurna da oseca isto shto i ja. U ochima mu se videlo da je iskren.. "Ah, ne ide mi se na doruchak.. Radije bih prichala sa tobom" , rekla sam tuzhno. "Ma hajde. Ne mozhesh da izdrzhish tolicko bez mene? mada ja tebe pitam, jedva sam prezhiveo noc bez tebe.", nasmejala sam se. "Pa, vidimo se posle doruchka", rekla sam. "Jedva chekam", rekao je. Onda je svako otishao za svoj sto. Pokushavala sam da se ne nasmejem, ali mi nije polazilo za rukom. Odjednom vishe nisam bila gladna, ali sam ipak neshto malo pojela. Samo sam chekala kraj doruchka, a onda sam izletela iz Sale brzinom svetlosti.. Nisam bila prva, on me je vec chekao. Ugledala sam Jane kako izlazi odmah posle nas i mahnula joj. Znala je u chemu je stvar pa se nije zadrzhavala. Ionako je i ona trebala da se vidi sa onim dechkom koji nas je presekao svojim ljubimcem. Da, Steffanom i, da, ljubav na prvi pogled.. Pa, i ja sam se odmah zaljubila, pa joj ne zameram. Do skoro nisam verovala u takvu ljubav, ali kad me je zadesilo.. Pochela sam da verujem. Nicholas me je uzeo za ruku i shapnuo mi: "Dodji samnom da ti neshto pokazhem". Bila sam jako uzbudjena, ali senisam plashila. Shtavishe osecala sam se sigurnom - drzhao me je chvrsto za ruku i pozhelela sam da me nikad ne pusti. Odveo me je u jednu oblizhnju shumu. Nije bila jeziva kao sho se prichalo. Zraci sunca su probijali kroz svaku kroshnju. Bilo je velichanstveno. Odveo me je do jednog ogromnog drveta. Tu smo seli. Prichali smo o svemu. Nashim zhivotima van Hogwartsa, dogadjajima na Hogwartsu, o nama.. onda sam skupila hrabrosti i odluchila da mu kazhem. "Ne znam kako ti, ali ja sam se zalju....." nisam uspela da zavrshim rechenicu - poljubio me je. Da, mislim da je taj trenutak bio najlepshi u mom celom zhivotu. Lagano sam zazhmurela i prepustila se. Bilo je..predivno. Onda smo ostali ispod tog drveta i mazili se.. Posle nekog vremena, naglo je ustao kao da se nechega setio. "Zamalo da zaboravim" , rekao je , osmehnuvshi se. "Shta je bilo?", bila sam iznenadjena. On je izvadio jedan nozhic iz dzepa. "Uzmi ovo", rekao je. Delovao je kao neko ko zna shta radi. Bila sam zachudjena ali sam poslushala. Stavio je njegovu ruku preko moje i priblizhio je drvetu. Pocheo je da urezuje nashe inicijale*N & L* .. Znala sam shta to znachi i laknulo mi je. Onda sam se nasmejala. Josh jednom me je poljubio. Shvatili smo da smo mnogo vremena proveli u shumi, pa smo krenuli nazad...


Poslednji izmenio Lauren A. Swanepoel dana Sre Sep 29 2010, 21:05, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Leslie Burke
Gryffindor Head
Gryffindor Head
Leslie Burke


Broj poruka : 2073

Novčanik
Galeona u novčaniku:
Lovely Merylin.. Barl25/100Lovely Merylin.. Barempty2  (5/100)
Sikla u novčaniku:
Lovely Merylin.. Barl30/16Lovely Merylin.. Barempty3  (0/16)

Lovely Merylin.. Empty
PočaljiNaslov: Re: Lovely Merylin..   Lovely Merylin.. Icon_minitimeSub Jun 19 2010, 19:10

Novi Profesor?

~ Od tog dana se nismo puno vidjali. Blizhili su se ispiti, pa smo bili zauzeti spremanjem, uchenjem, chitanjem i ne samo redovnim, vec i dodatnim chasovima.. Bilo je vrlo teshko, ali smo imali srece jer su nastavnici bili veoma dobri. Vishe sam ih cenila od 'Velkih Charobnjaka' kao i od svih drugih radnika na Hogwartsu. Marija McLaggen, Steffan Ravenclaw, Andjela, Narcissa Black, David Vector [Nicholas Carrow], Teja McLaggen, Pipilota Sinistra, Sanja Moody. To su profesori koji su bili vredni pomena. U glavi su mi jedino pored Nicholasa bili ti ispiti.. "Shta ako ne polozhim? Ako ponavljam godinu? Ako je komisija prestroga?", muchila su me razna pitanja. Ali silni chasovi, zadaci, vezhbanja, uchenje, muchenje.. Isplatilo se! Uspeshno sam zavrshila godinu i to sa diplomom za najboljeg uchenika u svojoj kuci. Bila sam jako ponosna na sebe, ali i na nastavnike koji su me poduchavali. Nisam mogla verovati da mi se ovo deshava.. Chak sam i preskochila jednu godinu, jer su smatrali da sam sposobna za to. "Dostigla sam Nicholasa!" , radosno sam uzviknula. Kasnije sam otishla u spavaonicu, da se odmorim od ispita. Legla sam na krevet, zagrlila jastuk, i u zhivala u trenutnom uspehu. Mislila sam da bolje nemozhe biti, ali prevarila sam se. Bash u tom trenutku neko je pokucao na vrata. "Ko je?" , upitala sam radoznalo. "Gospodjice Meyers, otvorite! Imam obaveshtenje za vas" , bio je to dobro poznat glas nashe drage profesorke Herbologije, Andjele. Brzo sam ustala i otvorila vrata. Ljubazno mi se obratila: "Imam vazhno obaveshtenje. To je odluka doneta od strane Veca". "O chemu je rech?" , uozbiljila sam se. Ona se osmehnula i dodala: "Mislim da ce ti se ovo svideti. Najbolji uchenici kuce izabrani su pomazhu u predavanju iz nekog predmeta. U glavnom su to izborni, ali poshto si ti najbolja medju najboljima za tebe smo izabrali obavezni - moj predmet, Herbologiju". Zamalo nisam vrisnula od srece. Pruzhila mi je kovertu u kojoj je bilo pismeno obaveshtenje. Detaljno sam ga prochitala, a u dnu koverte je pisalo da sam pzovana na sastanak koji ce se odrzhati u 17h. "Necu te vishe zadrzhavati, odmori se, ali nemoj kasniti na sastanak" , rekla je profesorka, a onda napustila moju spavaonicu. Poshto sam joj se zahvalila i ispratila je, chim sam zatvorila vrata pochela sam da skachem od srece. Skupila sam kosu, umila se a onda izletela iz spavaonice i strchala u prizemlje. Tamo sam ugledala Nicholasa. "Ljubavi, chestitam, sad smo na istoj godini", rekao mi je. "Mozhda na istoj godini, ali ja cu ti predavati Herbologiju" , rekla sam ponosno i pruzhila mu kovertu. Zachudjeno ga je uzeo i pazhljivo pochitao. Kad je zavrshio, uhvatio me, podigao i okrenuo. Polako me je spustio i strasno poljubio. "Bravo!", uzviknuo je. Samo sam se nasmeshila. Pitala sam ga da se malo proshetamo do one klupice na kojoj smo prvi put sedeli zajedno - pristao je. Sedeli smo tamo, prichali, smejali se. A onda sam uzviknula: "Vec je 16:30!"..."Moramo da krenemo, ne smem da zakasnim na sastanak" , dodala sam. "Svakako", rekao je Nich. Dopratio me je do zbornice, poljubio i otishao. nekoliko minuta sam stajala ispred vrata, a onda sam smogla snage i pokucala..


Poslednji izmenio Lauren A. Swanepoel dana Sre Sep 29 2010, 21:06, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Leslie Burke
Gryffindor Head
Gryffindor Head
Leslie Burke


Broj poruka : 2073

Novčanik
Galeona u novčaniku:
Lovely Merylin.. Barl25/100Lovely Merylin.. Barempty2  (5/100)
Sikla u novčaniku:
Lovely Merylin.. Barl30/16Lovely Merylin.. Barempty3  (0/16)

Lovely Merylin.. Empty
PočaljiNaslov: Re: Lovely Merylin..   Lovely Merylin.. Icon_minitimeSub Jun 26 2010, 18:17

Goodbye My Lover. Goodbye My Friend.
You Have Been The One. You Have Been The One For Me.


"Udjite", zachuo se glas sa druge strane vrata. Bojazhljivo sam otvorila vrata i polako ushla. "Sedite, gospodjice" , rekao mi je direktor gospodin Vector. "Hvala", uzvratila sam klimnuvshi glavom, i sela za fotelju. "Recheno ti je da imash priliku da postanesh novi profesor Herbologije?" , "Pa, u neku ruku. Recheno mi je da cu biti asistent" , odgovorila sam. "Da, prvih mesec dana, dok Andjela ne ode u penziju. Tada ti stvar uzimash u svole ruke.." , u meni se pomeshao osecaj srece, uzbudjenja, slave, nestrpljivosti.. "Oh! Nisam znala da gospodja Andjela ide u penziju.." , nastavila sam razgovor, pokushavajuci da se priberem. "Pa, svima je jako zhao, ali smo i srecni zbog nje. Zasluzhila je odmor" , odvratio je mr. David. A onda je nastavio: "Prvi chas imate sutra u 12:35, kod uchenika 3. godine.." , krenuo je direktor, ali sam ga prekinula: "Predavacu mom Nichu!", uzviknula sam, ali nisam sam planirala da to kazhem naglas.."Pa..." , odvratio je direktor.."Shta vam to znachi PA?" , pitala sam pomalo ljutito, ali i jako uplasheno. "On. On vishe ne ide u ovu shkolu. Otkrili su da potiche iz Normalske porodice i bio je primoran da napusti shkolu" . Ochi su mi bile pune suza i neuspevshi nishta da kazhem izletela sam iz njegove kancelarija u potrazi za Nichom. "O moj Bozhe! Shta da radim?! Ne mogu da dozvolim da ode. Mora da je doshlo do zabune, jer....". Nije postojalo to 'jer'. Izgleda da je ono shto sam chula bila istina. Bolna, ali ipak tachna. Trchala sam kroz hodnike, pela se i silazila niz stepenice dok nisam doshla do njegovog dnevnog boravka. "Mushka spavaonica, gde je?", bila sam jako nervozna. Naletela sam na jedna vrata na kojima je pisalo 'MUSHKA SPAVAONICA RAVENCLAW-A' Uletela sam unutra bez kucanja i sva zadihana sruchila se na prvi krevet. Kada sam se pribrala, ustala sam sa ciljem da nadjem Nicholasa.. Ugledala sam ga kako se plachuci pakuje.. "Nich, ljubavi, ja...." , uspela sam da izgovorim, ali me je prekinuo: "Molim te, ne govori nishta. Samo cesh mi jako otezhati. Jako mi je teshko shto vas napushtam, pogotovo tebe ali...takav je zakon...", zaplakala sam josh jache. Dotrchala sam do njega i chvrsto ga zagrlila. Pozhelela sam da ga nikada ne pustim. *kuc-kuc* , zachulo se posle nekoliko minuta. "Udjite" , tankim glasom je rekao Nich. Vrata su se otvorila, a na vratima su stajali Nicholasovi roditelji..Bili su vidno uznemireni, potresheni. "Znash li ti shta si uchinio? Nisi nam se javio, otishao si bez pitanja.. Nestao si." , rekla je njegova majka. Samo sam pogledala u Nicha, a on je seo na krevet i gorko zaplakao. Oboje su mu prishli i zagrilili ga. "Oprostite" , rekao je. "Oprosti ti nama shto nismo dovoljno dobro brinuli o tebi" , rekao je Tom, njegov otac. "Vreme je" , rekao je direktor koji je stajao na vratima. Zazhmurela sam, plakajuci. Nich je prishao zagrlio me i, po svoj prilici poslednji put, poljubio. Onda mi je shapnuo: "Zhiveti i biti zhiv nije isto. Obecaj mi da cesh svaki dan prozhivljavati kao da je poslednji i da necesh tugovati zamnom. I pishi mi i pisacu ti.".."Obecavam!" , rekla sam tiho. Nasmeshio se, sklonio mi pramen kose sa lica koji je vec bio nakvashen mojim suzama, namignuo, a onda se okrenuo. Uzdahnuo je, i krenuo. Poshla sam sa njim i ispratila ga do ulaza u Hogwarts. Dok je odlazio rekao je: "Obecala si, upamti! Volim te", "I ja tebe. Zauvek.." uspela sam da kazhem dok su mi se suze slivale niz lice. Kada je otishao, otrchala sam do onog drveta koji je bio obelezhen nashim inicijalima. Sela sam na travu, naslonivshi se na drvo. Plakala sam kao luda, i nisam imala nameru da se zaustavim. Mislila sam da se ceo svet rushi. Pozhelela sam da umrem..


Poslednji izmenio Lauren A. Swanepoel dana Sre Sep 29 2010, 21:00, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Leslie Burke
Gryffindor Head
Gryffindor Head
Leslie Burke


Broj poruka : 2073

Novčanik
Galeona u novčaniku:
Lovely Merylin.. Barl25/100Lovely Merylin.. Barempty2  (5/100)
Sikla u novčaniku:
Lovely Merylin.. Barl30/16Lovely Merylin.. Barempty3  (0/16)

Lovely Merylin.. Empty
PočaljiNaslov: Re: Lovely Merylin..   Lovely Merylin.. Icon_minitimeNed Avg 01 2010, 14:13

•Nekoliko Godina Kasnije•


"Poshto ste se dokazali kao jedna od najrevnosnijih i najboljih profesorki, sa ponosom mogu da izjavim da cete zvanichno postati Glaveshina Gryffindora ukoliko potpishete ovaj formular" , sa poshtovanjem je govorio David. "Naravno. Gde treba da potpishem?", glumila sam smirenost, dok sam iznutra pucala od srece i odushevljenja. "Evo, ovde", rekao je dok je pokazivao na liniju u donjem, desnom uglu, tik pored Hogwartskog pechata. Nakod shto sam potpisala, pruzhio mi je ruku i chestitao. "Cheka te josh jedno prijatno iznenadjenje, Draga moja. Neko koga zheljno ishchekujesh sve ove godine", rekao je smesheci se. "Upravo sada stoji tachno na sredini Velikog Hola", dodao je. U trenutku sam pomislila na Nicholasa. Nadala sam se da je on, ali mi se to chinilo nemogucim. "Ma, nije moguce" , rekla sam sebi u bradu. "Mogu ce je. Oo, vrlo moguce" , David me je ipak chuo. Samo sam na trenutak pogledala u njega, a onda izletela iz njegove kancelarije bez rechi. Nije se ljutio, shtavishe, bilo mu je drago. Jurila sam niz stepenice, kroz razne odaje i hodnike, sa ciljem da shto pre stignem u Hol. Dotrchala sam do hola, i zastala na pragu. Bio je okrenut ledjima, ali sam ga svejedno prepoznala. Njega bi prepoznala i sa kilometra udaljenog. "Nich!!!!", uzviknula sam gromoglasno, tako da je celi Hogwarts chuo. Okrenuo se, a na licu mu je bio veliki osmeh. Dotrchala sam do njega i pala mu u zagrljaj. nekoliko minuta smo cutali - zagrljeni. Imala sam toliko pitanja za njega, a i on za mene. Prvo shto sam ga upitala jeste: "Otkud ti ovde? Mislim, jako mi je drago, ali..." , "Vratio sam se. Iako sam Normalac, pozvali su me natrag i sa obaveshtenjem da mogu da naprave mali propust. Bicu u Ministarstvu Magije", osmeh nije skidao sa lica ni u jednom trenutku. "Pa to je divno!!", uzviknula sam. "A ti? Vec odavno si zavrshila shkolovanje, sjta radish ovde? Chuo sam da si postala glavi profesor Herbologije, kada je Andjela otishla u penziju" , rekao je. "Da, zbilja je tako. A pre pet minuta sam postala i Glaveshina Gryffindora. Svoje bivshe kuce" , odgovorila sam sa odushevljenjem. "Dobro, pustila sam vas da se pozdravite, iako, nicholase, vec uveliko kasnish" , rekla je Marija McLaggen, glavna Ministarka Magije. "Morash se upoznati sa pravilima Ministarstva, kao i sa svojim poslom" , nastavila je. "Kao shto vidish, shkolska godina pochinje sutra, nemamo puno vremena" , zakljuchila je Marija. "OK, idi, videcemo se posle, ima vremena" , odobrila sam. Polubio me je, a zatim otishao za Marijom. Ostala sam na mestu, a onda sam krenula ka Gryffindorskom dnevnom boravku. Imala sam zadatak da saopshtim mladim Gryffindorcima da sam ja njihov novi Glaveshina. Usput sam razmishljala kako cu im to saopshtiti: "Zdravo, deco. Ja sam vash novi glaveshina... Ne, bolje ovako.. Dobar dan deco. Kao shto znate ja predajem Herbologiju, ali sada sam i vash novi..Ne nije dobro", dok sam hodala, pravila sam sopstveni govor. "Ma, docice mi samo kad bude vreme". Prestala sam da razmishljam o tome, i nastavila da se krecem ka boravku...


Poslednji izmenio Lauren A. Swanepoel dana Sre Sep 29 2010, 20:59, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Leslie Burke
Gryffindor Head
Gryffindor Head
Leslie Burke


Broj poruka : 2073

Novčanik
Galeona u novčaniku:
Lovely Merylin.. Barl25/100Lovely Merylin.. Barempty2  (5/100)
Sikla u novčaniku:
Lovely Merylin.. Barl30/16Lovely Merylin.. Barempty3  (0/16)

Lovely Merylin.. Empty
PočaljiNaslov: Re: Lovely Merylin..   Lovely Merylin.. Icon_minitimePon Avg 09 2010, 20:22

Sudbonosno "DA!"

"Zdravo dragi Gfyffindorci. Vec sigurno znate da ja predajem Herbologiju, a od sada cu biti i vash novi glaveshina.", nalazila sam se u Gryffindorskom dnevnom boravku okruzhena decom. Ochekivala sam burne reakcije i negodovanje. Ali, ispostavilo se da su me deca volela: "Jooj, super!", uzviknuli su u glas. Osetila sam olakshanje i bila sam zadovoljna. "A sada se lepo naspavajte, sutra vas cheka naporan dan", dodala sam, a onda izashla blago zatvarajuci vrata. Bila sam umorna pa sam bez ikakvog zastajanja otishla pravo u svoju sobu. Ujutru sam ustala ranije. Zbog velikog uzbudjenja nisam mogla da spavam dugo. "Konachno je tu" , pomislila sam. Iako smo se sve ove godine dopisivali, sastajali, osecala sam se kao da ga nisam ni chula ni videla preko 100 godina. Na brzinu sam se obukla, umila i strchala u prizemlje u nadi da cu ga naci. Hol je bio pun i pokushala sam da ga nadjem pogledom, ali uzalud. Otishla sam do ministarstva magije da ga potrazhim, ali su mi rekli da je ujutru rano otishao i nije se vracao. "Chudno...", rekla sam zamishljeno. "Ne boj se, nije napustio Hogwarts. Otishao je da neshto zavrshi, brzo ce se vratiti", rekla je Mara. Da, vishe joj ne persiram, iako je bila zamenica direktora, dosta smo se zblizhile i postale prave prijateljice. "Ma, nisam ni brinula", osmehnula sam se i otishla na doruchak. Tog jutra nisam imala apetit. Samo sam zhelela da ga vidim. Ali, pokushala sam da za trenutak ne brinem i pogledala na Gryffindorski sto. Bila sam jako srecna jer sam konachno postala ono shto sam oduvek zhelela. Glaveshina svoje bivshe kuce. Neverovatno. Bio je ponedeljak - dan kada se odrzhavaju chasovi iz Herbologije. Zhurno sam otishla do staklenika da vidim da li je sve spremno za pochetak godine. Ubrzo su naishli i uchenici. Sve je proshlo kao po planu. Upoznala sam se sa novim uchenicima, a drugu godinu uputila ka gradivu koje ih cheka. Na kraju chasa u staklenik je ushao Mark McLaggen, moj dragi kolega. "Gospodjice Meyers, neko vas trazhi u prizemlju. Tachnije jedan kochijash. Kazhe da treba da vas odveze na jedno mesto. Mislim da je u posredi iznenadjenje". "Hmm.. Zaista ne znam o chemu je rech, ali u redu. Pocicu. Hvala" , odluchno sam odgovorila, a onda smo zajedno izashli iz staklenika. Sishla sam dole i zbunjeno gledala u choveka koji je imao uniformu kochijasha. "Draga moja, krenite zamnom", rekao je pruzhivshi mi ruku. Uveo me je u prekrasnu kochiju i odveo na neko mesto koje je odisalo prefinjenoshcu. Predivna poljana oivichena raznim cvecem. Bila je uredno pokoshena a na sredini se nalazila prekrasna fontana. Bilo je dosta drveca na kojima su stajale ptice, cvrkucuci. Bilo je kao u bajci. "Svidja li ti se?", zachuo se tihi glas tachno pored mog uveta. Okrenula sam se: "Nicholase! Oh, toliko sam brinula! Nije te bilo ceo dan i....", "Shhh. Ne govori nishta vishe. Nikada te ne bih napustio, znash to!", prekinuo me je nezhnim glasom. "Nisam bio tu jer sam pripremao sve ovo. A najduzhe mi je trebalo za govor, koji na kraju nisam ni dovrshio..."[, nastavio je. "Govor? Kakav govor?", upitala sam zachudjeno. "Da li me volish?", ozbiljno je upitao. Pogledala sam ga pravo u ochi i rekla: "Da. Mnogo". "I ja tebe. Da li bi volela da ostatak zhivota provedesh samnom?", usledilo je josh jedno ozbiljno pitanje. Nasmejala sam se, a onda se uozbiljila: "Da!"... poljubio me je i pitao: "Da li bi se udala za mene?", suze radosnicu si krenule niz lice dok sam izgovarala: "Da." , zagrlila sam ga chvrsto. Nikad se nisam tako osecala. Bila sam u isto vreme uzbudjena, srecna, ispunjena ljuvalju... U tom trenutku sam mogla umreti, jer, imala sam sve shto sam ikada pozhelela...


Poslednji put izmenio Lauren A. Swanepoel dana Sre Sep 29 2010, 20:58, izmenio ukupno 2 puta
Nazad na vrh Ići dole
Leslie Burke
Gryffindor Head
Gryffindor Head
Leslie Burke


Broj poruka : 2073

Novčanik
Galeona u novčaniku:
Lovely Merylin.. Barl25/100Lovely Merylin.. Barempty2  (5/100)
Sikla u novčaniku:
Lovely Merylin.. Barl30/16Lovely Merylin.. Barempty3  (0/16)

Lovely Merylin.. Empty
PočaljiNaslov: Re: Lovely Merylin..   Lovely Merylin.. Icon_minitimeČet Avg 12 2010, 18:22

Zdravica

*Kuc, kuc* zachulo se na vratima moje sobe. "Ko je?" , upitala sam iznenadjeno. "Mi smooo, mi smo!", to je bio meni dobro posznat glas - Lujke Lestrange. "Otvaraaaaj" , izgledalo je da je veoma uzbudjena. Otvorila sam vrata, a Luka i Penssi su uletele u moju sobu kao da ih je neko progonio. "Pa shta je bilo? Shta se desilo, zaboga?" , upitala sam zachudjeno. "A ne prichash da si se verila?! Aaaa?", upitala je Penssi pomalo zlokobno. "Pa, ovaj... Planirala sam da vam kazhem ali...", "Ma dobro, pusti sad to, nego prichaj, kako je bilo shta se desilo?", prekinula me je Lujka. Obe su bile pomalo lude, ali im nisam zamerala. Shta vishe, to mi se dopadalo kod njih. "Uhh, odakle da pochnem"... Prichale smo preko dva sata, ludirali se, zezali, smejali. U jednom trenutku su upali i Jane, Amy i Gloomy. Znala sam shta ce da kazhu, pa pre nego shto su uspeli ishta da izuste rekla sam: "Da, istina je verili smo se". Pohitali su prema meni i zagrlili me. "Pa, da nazdravimo", rekla je Amy otvarajuci flashu Shampanjca. "Ja sam izabrao vrstu. Najskuplji je. Svidja li ti se?", upitao me je Gloomy. Naslejala sam se i rekla: "Naravno, Glooms". Zvala sam ga Glooms, jer je on mene Angs. No dobro, to je pricha za neki drugi put. Nakon nekog vremena, u sobu su ushli i Nicholas Brayan i Petar, a kasnije i Marija, Jessie, i Jassica. Soba mi je bila puna, a unutra smo se zezali, nazdravljali, smejali se, prichali i uzhivali. Na kraju je doshao i on - moj dragi Nich. "Aaaa, evo i mladozhenje", primetili su ga odmah, dok mu je Amy vec gurala chashu shampanjca u ruke. Ja sam potrchala ka njemu i obesila mu se oko vrata. Poljubili smo se jednom, iako to ne praktikujemo u javnosti. xD "Kako ste divni", rekla je Jane smejuljeci se."Khm, khm. Molim za malo pazhnje. Zhelim da nazdravim ovom mladom paru i da im pozhelim svu srecu i svetlu buducnost", rekao je Brayan. "Pa nisu se josh venchali", dodao je Petar smejuci se zajedno sa Marom. "Ma, nema veze, ovo je samo onako kao uvod, razvezacu ja jezik kad dodje vreme", svi smo se nasmejali. Onda je ushao i David, sa osmehom na licu i rekao: "Neka vam je sa srecom!", a onda je dodao: "Daj Amy taj shampanjac shta si zagrila flashu?", a onda se nasmejao. Pogledala sam u Nicholasa, pa u moje prijatelje i shvatila da mi od njih nishta nije vazhnije na svetu..


Poslednji put izmenio Lauren A. Swanepoel dana Uto Okt 05 2010, 15:18, izmenio ukupno 3 puta
Nazad na vrh Ići dole
Leslie Burke
Gryffindor Head
Gryffindor Head
Leslie Burke


Broj poruka : 2073

Novčanik
Galeona u novčaniku:
Lovely Merylin.. Barl25/100Lovely Merylin.. Barempty2  (5/100)
Sikla u novčaniku:
Lovely Merylin.. Barl30/16Lovely Merylin.. Barempty3  (0/16)

Lovely Merylin.. Empty
PočaljiNaslov: Re: Lovely Merylin..   Lovely Merylin.. Icon_minitimeUto Okt 05 2010, 15:16

Jedan dan manje..



~ Prolaze dani, meseci.. A vencanja nema na vidiku. Iako se trudim da ne mislim o tome bar na 5 minuta, ne uspevam. Moj dragi je otisao na put, i ko zna kada ce se vratiti. "Ehh, samo da je sada samnom", duboko u sebi sam tuzna, ali mi misli odlaze na vedriju stranu. Pocinjem da zamisljam sebe na velikom travnjaku ispud duge.. "Lauren! Lauren!", u stvarnost me je vratila Jane. "Hajde, molim te pomozi mi oko transakcija, ne mogu sve sama". "Oh, izvini, za trenutak sam se zamislila. Kreni ti, evo mene za 3 minuta", odgovorila sam ljubazno. Skupila sam kosu u rep, popravila sjaj za usne, i zurnim korakom stigla do Dijagon Aleje. Red je, kao i obicno, bio predugacak. "Hajde, pozuri, posle te vodim na kaficu", osmehnula mi se Jane. Pohitala sam do kancelarije, i bacila se na posao.

*

Sa druge strane Hogwartsa, Amy i Petar su bili zaokupljeni pripremanjem naseg popularnog dogadjaja 'The Hogsmeade Day'. "Ne! Ja sam zaduzena za dekor! Skloni se, radi svoj posao!", vikala je Amy na Petra. Bili su vidno uznemireni i vrlo uzbudjeni, iako su imali punih 3 dana. Ali, ne, to je za njih bilo malo. Kasnije im se pridruzio i Gloomy, sa namerom da se i on pozabavi dekorom - ruku na srce, to mu je islo od ruke. Kada smo Jane i ja zavrsile sa poslom, odlucile smo da umesto kafe prosetamo do Hogsmead-a. Samo smo se nasmejale svoj toj guzvi i panici, jer nismo hteli da nabilamo sebi jos veci stres. Mnogi su se zalagali tome, ali ovoga puta, nas nije bilo briga.
Produzile smo dalje i sele u obliznji park. Pricale smo o svojim ljubavnim problemima, obavezama, sanjarenju. Brzo je proletelo nekoliko casova, a mi smo se, posle dugo vremena, lepo ispricale. Onda smo se rastale, a ja sam krenula do svoje profesorske kancelarije jer cu ubrzo poceti sa nastavom..
Nazad na vrh Ići dole
Leslie Burke
Gryffindor Head
Gryffindor Head
Leslie Burke


Broj poruka : 2073

Novčanik
Galeona u novčaniku:
Lovely Merylin.. Barl25/100Lovely Merylin.. Barempty2  (5/100)
Sikla u novčaniku:
Lovely Merylin.. Barl30/16Lovely Merylin.. Barempty3  (0/16)

Lovely Merylin.. Empty
PočaljiNaslov: Re: Lovely Merylin..   Lovely Merylin.. Icon_minitimePet Okt 08 2010, 16:54

"Dear beloved, we are here today..." - dobro poznate reci.. ^^



*I konacno i taj dan - dan radosti, gde nema mesta za nista drugo. Iako predugo cekan, ostvario se. *
Naime, Nicholas se ranije vratio sa puta, iznenadivsi me. Napravio je tajnu zurku, dok me je Penssi [ujedno i maticar] sa glupim izgovorom uvela u svecanu prostoriju. Bila sam zaprepascena. "Aa, zato me je naterala da obucem vencanicu i da se sminkam pola sata", pomislila sam. Nekoliko minuta sam cutala, a onda:


Spojler:

Da, moj najsrecniji dan u zivotu! Iako malo frustrirana zbog brzine na koji se sve ovo odigralo, presrecna sam. Volim ga & voli me. Jedino sto je u ovom trenutku znacajno.


Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Lovely Merylin.. Empty
PočaljiNaslov: Re: Lovely Merylin..   Lovely Merylin.. Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Lovely Merylin..
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
HOGVORTS :: Dnevnici-
Skoči na: